Штори "день-ніч"
Тканинні ролети
Про рулонні штори "день-ніч", зебра, делайт по суті.
Цей розділ нашого сайту присвячений рулонним шторам "день-ніч" або, як їх ще називають, тканинним ролетам "зебра" чи "делайт".
Зміст розділу:
1) Основні види та принципи відмінності штор "день-ніч".
2) Чим керуватися під час вибору штор.
3) Особливості єксплуатації та догляд.
4) Ремонт рулонних штор "день-ніч".
=====================
Як влаштовані та чим відрізняються між собою рулонні штори "день-ніч".
Рулонні штори є виробами, в яких тканина накручується на вал, розташований зверху, в рулон. Обертання валу регулюється ланцюжковим механізмом, що кріпиться кронштейнами до площини вікна. Для рівномірного згортання та розгортання полотна внизу штори тканина протягується у спеціальну металеву планку.
Цю ж схему докладніше з розшифровкою всіх деталей дивіться на цій сторінці.
Штори бувають відкритої та закритої системи.
У закритих системах вал із тканиною ховається у спеціальний короб, що запобігає забрудненню штори.
З боків штори до вікна кріпляться дві алюмінієві напрямні – плоскі планки. Залежно від кольору профілю вікна короб і напрямні бувають білими або коричневими.
Також штори відрізняються діаметром валу. Для звичайних або маленьких вікон підходять штори з діаметром валу 17-19 мм. Для широких вікон та отворів ставлять вироби з діаметром валу 25 мм і більше.
Для забезпечення тривалої надійної експлуатації без поломок широкі рулонні штори зазвичай кріплять на металеві кронштейни.
Для запобігання провисанню полотна штор (наприклад, у режимі провітрювання вікон) служать різні фіксатори нижньої планки. Це можуть бути спеціальні кнопки, бічні пластикові кронштейни фіксатори, магніти або волосінь. У закритих системах фіксаторами є бічні напрямні.
Зрідка встановлюють системи двох видів тканин, одна з яких у вигляді напівпрозорого тюлю, для денного використання і друга - з тканин "блекаут" для повного затемнення.
За бажанням виконують окантовку штор. Але системи з окантовкою нижньої планки зараз майже не застосовують із практичних міркувань. Кант зазвичай з часом втрачає форму і зазнає більш інтенсивного забруднення, ніж саме полотно тканини, що естетично невигідно позначається на загальному сприйнятті таких штор.
Існують сотні різних видів тканини, від прозорих тюлевих тканин, до важких тканин "Блекаут" і "Аква". Принципи підбору тканин розглянуті нижче. Але крім звичайних, є ще штори "день-ніч" або "зебра".
У них тканина складається з смуг, що чергуються різної щільності, які за допомогою накладання один на одного можуть регулювати світловий потік в приміщення. Смуги можуть бути складної форми, хвилями, зигзагами. Бувають системи із круглими отворами.
Штори "день-ніч" дуже ефектні та функціональні, проте не позбавлені деяких недоліків, про які ми розповіли у цій статті, нашого блогу "Цікаве про жалюзі і не тільки...".
Ну, і в кінці розповімо ще про рідкісні рулонні штори, в яких тканиною виступають бамбукові або джутові полотна.
Такі штори підходять для літніх веранд, великих затемнених альтанок, пляжних комплексів, де потрібна тінь і водночас бажаний рух повітря.
Полотна в таких шторах збираються або рулон навколо нижньої планки, або фалдами, методом "гармошки", як у римських шторах.
Далі ми розглянемо докладно, чим керуватися при виборі рулонних штор.
=====================
Які штори підходять для вікон.
При виборі штор насамперед звертають увагу на інтенсивність світлового потоку в приміщення, особливості розташування та форми віконних отворів, деталі інтер'єру кімнати.
У зв'язку з цим підбирають тканини різної пропускної спроможності та відтінків. Вибирають систему: відкриту чи закриту.
Для затінених кімнат краще підійдуть світлі тонкі тканини. І навпаки, на вікна південної сонячної сторони або першого поверху слід повісити щільні непрозорі штори.
Якщо у вас невеликі вікна і планується крім тканинних ролет вішати ще фіранки, то краще розміщувати штори окремо на кожну стулку вікна, виконаних по відкритій системі з 19 або 25 валів. При перекритті віконного отвору або для великих широких панорамних вікон потрібно використовувати системи з діаметром валу 30 мм і більше. Для забезпечення повного затемнення застосовують закриті системи. Схему такої штори дивіться на цій вкладці нашого сайту.
Ванні кімнати можна закрити шторами з матеріалів на водовідштовхувальній основі - з ПВХ (полівінілхлориду), синтетичного жаккарда, тканин з поліестеру з додаванням скловолокна, рідше бамбука та соломки.
Якщо ж ви хочете, щоб ваш інтер'єр був справді унікальним, замовте рулонні штори з фотодруком! Друк на шторах можливий для тканин з білою щільною основою. І ще одна вимога - висока якість зображення, що наноситься, не менше 2500 dpi.
=====================
Що потрібно робити, щоб штори прослужили довго та безвідмовно.
У зв'язку з прекрасними експлуатаційними характеристиками і безвідмовною роботою протягом тривалого часу догляд за рулонними шторами зводиться до регулярного сухого чищення від пилу, в закритих системах - періодичного прибирання короба і направляючих вологою тканиною.
Чищення від пилу та невеликих плям можливе без демонтажу тканини та проводиться за допомогою віничків та щіток. Якщо у вас тканина на основі ПВХ, плями легко забираються звичайним гумкою.
Під час ремонту кімнати тканинні ролети краще звернути в рулон для запобігання забрудненню полотна тканини.
Слід додати, що забруднені старі тканини на рулонних шторах не стираються. У цьому випадку виробляють заміну тканини на нову.
=====================
Що ламається у шторах та як це ремонтувати.
Рекомендації щодо ремонту рулонних штор докладно розглянуті нами у відповідному разділі сайту.
Також ми займаємось ремонтом будь-яких видів жалюзі та москитних сіток.
=====================
У нас ви можете отримати консультацію щодо вибору штор та зробити замовлення.
Фотографії категорій матеріалів рулонних штор можна переглянути у галереї в цьому розділі.
Новинки 2022 для рулонних штор та штор день-ніч.
Рулонні штори з фотодруком необхідно узгоджувати індивідуально. Ми допоможемо вам зробити правильний макет та підберемо необхідний матеріал.
Для отримання вартості рулонних штор вкажіть окрім розмірів вікна: вибрану назву тканини, тип системи (відкриту або закриту) та фіксацію (ліску чи магніти).
Приклади наших робіт можна побачити на регулярно оновлюваному майданчику в Інстаграмі.
Телефони для консультації та виклику майстра (клікабельно):
(067) 167-11-30
(066) 770-43-94
(093) 003-25-13
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах:
© 2016-2023